Posted on

Gümüş Nasıl Parlatılır?

Gümüş Nasıl Parlatılır?

Gümüş Nasıl Parlatılır? Tavsiye ve Bilinmesi Gereken Önemli Bilgiler

Gümüş Nasıl Parlatılır? Gümüş objeler parlatılırken halk arasında sigara külü ile silinmesi veya diş macunu ile fırçalanması tavsiye edilir. Aslında bu yanlış bir bilgidir.
Çünkü sigara külü çizikler oluşturup biraz mat bırakacaktır. Diş macunu ise içinde ponza denen bir toz olduğu için yine çizikler oluşacaktır. Çizdiği içinde yine mat kalacaktır. Bunun için en uygun şu anda marketlerde satılan Gümüş Temizleyici kremlerle mükemmel bir şekilde temizlenebilir. Bunun yanı sıra temizlemek için gerekli olan bir malzeme yumuşak bir pamuklu bezdir.Silerken herhangi bir kuvvet uygulamanız gerekmemektedir.

Halk arasındaki metotları kullanırken bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Kül ve diş macunu parlatır fakat kısa süreliğine idare edebilir. Gümüş objelere kesinlikle çamaşır suyu ve parfüm gibi vb. maddelerle parlatmayı da kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Çizilmeyi ve kararmayı göz önünde bulundurabiliyorsanız tabiki de bu yöntemizde kullanabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz, marketlerde satılan herhangi bir gümüş temizleyici krem-su alabilir veya gümüş-altın parlatma bezlerinden satın alabilir, daha uzun süre parlaklığını koruyabilirsiniz.

6 thoughts on “Gümüş Nasıl Parlatılır?

  1. teşekkürler bilgi çin

  2. işe yarııııyooor!

  3. bu yöntem ile gümüş kolyemi parlattım sağolun

  4. gümüş yüzük parlatılır mı?

  5. aaa kolyemi bu yontemle parlattım parladı gercekten

  6. Çok teşekkürler bilgi için

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir