Posted on

Koku Cihazı ve Koku Makinesinde Devrim !

2009 yılıyla beraber popülerliğini sürdüren ve geniş kitlelere yayılmaya başlayan kurumsal koku hizmeti daha sonra koku cihazı ile beraber alanlar içerisinde yerini almayı başarmıştır. Mağazalarda, ofislerde, parklarda, otellerde ve benzeri birçok alanda kullanımını sürdüren koku cihazı ürünü oldukça popülerliğini arttırmış. Cihaza yeni teknoloji özellikler de ekleyerek daha da popülerleşmesini sağlayan Bueno Kozmetik firması; kendi teknolojisi olan İYO özelliğiyle insanların daha ferah ve huzurlu olmasını sağlamaktadır.

İYO Teknolojisi Nedir?

İYO teknolojisi tıpkı çikolata, şeker gibi insanların mutluluk hormonu salgılamasına sebep vermektedir. Cihaz kokuyu yayarken esansın dağıttığı iyonizerler insanın daha mutlu ve hayatta daha barışık olmasına sebep vermektedir. İnsanlar bu teknolojiden faydalanmak için sadece kendine ait bir koku seçmesi ve cihazı prize takması yeterlidir. 14 farklı koku çeşidi arasından size en uygun olan kokuyu seçerek koku cihazını 7/24 çalıştırabilirsiniz.

Koku Seçenekleri

Bueno Kozmetik; http://buenokozmetik.com sitesi üzerinden kullanıcılarına hizmet vermektedir. Hizmet verdiği ürünler arasında kovucu ürünlerde yer almaktadır. Alana özel çözümler sunan firma; çiçek kokusu, çikolata kokusu gibi tek tip kokuların yanı sıra ünlü parfümörlerin elde ettiği kokuların notlarından yayarlanarak size özel koku kimliği yaratmaktadır. Her koku belirli bir anlam taşır. Örneğin; bir koku sizi daha sağlıklı hissi verirken diğer bir koku ise daha enerjik ve genç hissetmenize sebep olabilir. Aslında bunu sebebi insan vücudunun yaradılış itibariyle tam donanımlı olmasından kaynaklıdır. Kokular sadece beyini uyarmaktadır. Beyin onu vücuda nasıl iletmesi gerektiğini bilir ve insan beyninde de onun kodlamasını gerçekleştirmektedir.

Posted on

Yusufçuk Anlamı Nedir?

Yusufçuk Anlamı

Yusufçuk anlamı kısacası helikopter böceği olarakta geçmektedir. Ortalama 500 çeşit yusufçuk böceği bulunmaktadır. Ömürleri beş ay ile yedi yıl arasındadır. 1907 yılında yapılan ilk helikopterin yusufçuk böceğinden ilham alınarak yapıldığı söylenmektedir. Uçan böcek türlerinin en büyük gözlerine sahip olan tek canlıdır. Helikopter böceği et obur olarak bilinmektedir. Duyma duyuları yoktur ve insanlara karşı herhangi bir zararları bulunmamaktadır. Tek eşli bir hayvan olduğu söylenir. Bu yüzden kolye dünyasında sıkça bulunmaktadır. Zarif görüntüsü ve sadakatin sembolü olarak gösterilen yusufçuk böceği aşkın ölümsüzlüğünü sembol etmektedir.

Yusufçuk Anlamı

Şok olacağınız bir anlam daha öğreneceksiniz. Erkek yusufçuk tüm hayatı boyunca yaşayıp dişisini aradıktan sonra ölümü göz önünde bulundurarak bunu bildiği halde dişi ile birlikte olmayı göze alıyorlar. Dişi yusufçuk çiftleşme sonrası erkek yusufçuğu öldürerek yaşamını devam ettiriyor. Aşkın ölümsüzlüğünü gösteren bu canlı kolye bileklik gibi konularda ilk sırayı alıyor. Anlamını öğrendikten sonra tercih edilen ilk hediyelerden bir tanesi haline geliyor. Yusufçuklar olduğu bölgeyi sahiplenir ve korurlar.

Yusufçuk Kolye Anlamı Nedir?

Yusufçuk anlamı simgesini taşıyan kişilerin genellikle kıskanma özelliklerinin arttığı mutluluk etkisi yarattığı söylenir. Genellikle yusufçuk anlamının kadınların bildiği bilinir.

Sizde mağazamıza göz atarak %100 Güvenli alışverişin keyfini çıkartabilirsiniz. Yusufçuk Gümüş Kolye modellerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Sevdiklerinizin için muhakkak bir hediye bulacaksınız.

Posted on

Anka Kuşu Anlamı

Anka Kuşu Anlamı

ANKA KUŞU ANLAMI

Anka kuşu anlamı diğer bilinen adları ise Simurg, Phoenix ve Kaknus gibi isimlerle bilinmektedir. Türk Mitolojisinde Zümdürü Anka Kuşu olarak bilinmektedir. Anka kuşu kendi küllerinden dirilmesiyle ve göz yaşlarının şifalı olduğu söylenmektedir. Özellikler anka kuşu filmlerde, masallarda, şarkılarda efsanevi bir kuş türü olarak geçmektedir. Tekrar diriliş, yeniden doğuşu temsil etmektedir.

Zümdürü Anka Kuşu ömrü neredeyse asırlar olduğu, bir insanın göremeyeceği nitelikte olduğu söylenir. Gören insanların genellikle sonsuz mutluluğa bahşedileceği bilinir. Tüm kültürlerde böyle bilinmektedir. Anka kuşu kuşların atası olarak bilinir. Atası ve Hükümdarı olarak sembolizm edilir. Bilgi ağacı ve bilge tepesinde yaşadığı rivayetlere göre söylenmektedir. Her şeyi bildiği söylenir.

Zümdürü Anka Kuşu Anlamı
Anka Kuşu,Anlamı,Zümrüdü Anka,Dövme,Simurg,Phoneix,Vektörel,Wallpaper,Efsanesi

Rivayetlere göre kaf dağının üstünde yaşamakta olup, Kaf dağına ulaşmak için yedi dipsiz vadiyi aşmak gerektiği söylenirmiş. Yedi dipsiz vadide, yokluk, marifet, istek,tevhid, istisna, hayret ve aşk vadileridir.
Dillerden dillere dolaşan zümdürü anka kuşunun efsanevi, masal bir varlığından çok gerçeği yansıttığı için zamanımıza kadar gelmiş olmasıdır. Tüm kuşların göç edip yedi vadiyi aşmak isterken, hevesleri uğruna takılıp kaybettiğidir. Kimileri istek uğruna, kimileri ise tevhid uğruna kapıldıklarından dolayı kaybettiğidir. Tüm sabır ve emekleriyle Kaf dağına gidebilen tek kuş Anka kuşu olduğu bilinir ve orada yaşadığı söylenir.

Anka kuşu anlamı sabır ve ateş sembolüdür. Anka kuşunu örnek almadığımız sürece kafeslerimizden ve sınırlarımızdan asla kurtulamayız. Tüm benliğinden beklemekten ve kendinden vazgeçen bu kuşun bu tür efsanevi bir hikayesi ilham kaynağı olarak görülmektedir.

Sizde sevdiklerinize bu anlamlı anka kuşu kolye hediye edebilirsiniz. En asil sürprizlerden bir tanesi olacaktır. %100 güvenli 256 bit şifrelenmiş ve 2 kat güvenli ödeme sistemi ile ücretsiz kargo ile sipariş verebilirsiniz. İsterseniz 9 taksit seçeneğinide kullabilirsiniz.

Ekstra:

ANKA KUŞU BITCOIN SEMBOLÜ

Anka kuşu 1988 yılında Economist dergisinde yer almaktadır. Bitcoin için çok önemli bir sembol olan zümdürü anka kuşu, The Economist dergisinin ön kapağında bulunmaktadır. Ön kapaktaki yazıda “Yeni Dünya Para Birimine Hazır Olun.” yazısı yazmaktadır. 9 Ocak 1988 tarihli bu dergide Anka kuşunun ayakları altında dolar yanmaktadır.

Posted on

İncinin Değeri Nasıl Anlaşılır?

İncinin Değeri Nasıl Anlaşılır?

İncinin Değeri Nasıl Anlaşılır? İncinin değerini belirleyen çok çeşitli faktörler bulunur. Doğal incilerin yanı sıra kültür incilerinde de değeri belirleyen temel faktörler şöyle sıralanabilir:

Parlaklık: Parlaklıkta, tabakaların inceliğine ve düzgünlüğüne bakılır. İncinin parıltısı ne kadar koyu olursa şekli ve yüzeyi de o denli kusursuzdur. Dolayısıyla bu, inciye değer katar. Bunun yanında, inciye bakıldığında örneğin bir yüz yansıması net bir biçimde görülebiliyorsa bu oldukça yüksek kalitede bir parlaklık demektir. İnci, istiridye içerisinde ne kadar uzun süre kalırsa, parlaklığı da o denli yüksek olur.

Yüzey Dokusu: Görünün yüzeyi pürüzsüz ve lekesiz olan inciler, daha değerlidir. Yüzeyde doğal iz ya da benek olması, incinin değerini azaltan faktörlerdir.

Şekil: Yuvarlak (küresel) şekilde olan ve simetrik özellik gösteren inciler, daha değerli kabul edilir. Zaman zaman asimetrik inciler özellikle tercih edilir olsa da, yuvarlak ve simetrik olanlar daha pahalı ve değerlidir.

Renk: İnci denilince ilk akla gelen renkler krem rengi ve beyazdır. Ancak bunun yanında inci, gümüş beyazı, pembemsi, altın rengi, gri, konyak ve siyah renklerde de olabilir. Renk huşunda incide değeri belirleyen en önemli etken, renk yoğunluğudur. Bunun yanında değişen zevkler ve moda trendleri de incinin fiyatını etkiler.

Boy: Boy, incinin oluştuğu kabuklu canlının yaşına ve incinin kültür edildiği yere bağlı olarak değişir. Genellikle “mm” cinsi ile incinin boyu ne kadar büyük olursa değeri de aynı oranda artar.

Eşleştirme: Bir incinin tek başına çok büyük, çok parlak ya da tam küresel şekilde olması her ne kadar özellikli kabul edilse de, eşleşeceği bir diğer inci yoksa değeri düşer. Çünkü, genellikle inci takılarda tanelerin birbirine benzemesi ve eşleşebilmesi önemlidir. Dolayısıyla, diğerleriyle eşleşebilen inci değerlidir.

Doğal yollarla oluşmuş ve “gerçek” kabul edilen inciler günümüzde artık çok nadir bulunmakta ve bulunanlar da oldukça yüksek fiyatlarla alıcı bulmaktadır. Bu nedenle çoğunlukla kültür incileri tercih edilir. Ancak kültür incileri de kendi içlerinde kalite bakımından ayrılır.

İnci Nasıl Oluşur?

İnci Takı Modelleri ve Türleri Nelerdir?

Posted on

İnci Nasıl Oluşur?

İnci Nasıl Oluşur

İnci Nasıl Oluşur?

İnci nasıl oluşur, inci için birkaç yıldan uzun bir süreye ihtiyaç vardır. Midye ya da kabuklu canlının 3 yıla kadar sürebilecek olgun bir yaşa gelmesi sonrasında, kabuğun içerisine incinin oluşumunu tetikleyecek bir uyarıcının doğal yolla girmesi ya da yapay olarak yerleştirilmesi gerekir.

 

Uyarıcı madde yerine yerleşir yerleşmez, incinin ideal büyüklüğe ulaşması üç yıl sürebilir. Bu süreçte uyarıcı, canlı tarafından reddedilebilir, incide fazlasıyla şekil bozukluğu oluşabilir veya kabuklu canlı çeşitli nedenlerle ölebilir. Kısacası, oluşan ya da üretilmek istenen incilerin sadece yaklaşık %5’i mücevheratta kullanılabilecek kalitede olacaktır.

Kültür İncisi Nasıl Oluşur?

İncilerin kültür edilmesi, ilk olarak Japonya’da uygulanmıştır. Kokichi Mikimato adlı bir Japon, istiridye içerisine bir boncuk yerleştirildiğinde, canlının bunu sedefle kapladığını keşfetmiş ve bu yolla kültür incileri yetiştirmiştir. Daha sonra da Japonlar, istiridyelerin tohumlanması konusunda dünyanın en önde gelen uzmanları olarak kabul edilmiştir. Kültür incileri yetiştiriciliğinde Japonya’yı Meksika izlemiş, Kaliforniya Körfezi yakınlarında çalışmalar yapılmıştır. 1940’lı yıllarda aşırı avlanma nedeniyle çıkarılan av yasağı sonrasında Meksika, bu alandaki gücünü kaybetmiştir. Günümüzde ise çalışmalar sürmekte ve yarım kültür incileri yetiştirilmektedir.

Kültür İncisi Nasıl Oluşur?

İnci Takı Modelleri yazımızı okumak için Tıklayın.

Posted on

Filmlerle Hayatımıza Giren En Güzel 10 Takı!

Tüm zamanların en güzel film takıları hangileri? Alacakaranlık’taki nişan yüzüğü mü, yoksa Kırmızı Değirmen’deki pırlanta gerdanlık mı? Ya da başka bir mücevher… İşte filmlerle hayatımıza giren en güzel 10 takı ve aksesuar..

Filmlerle hayatımıza giren, senaryoda en az karakterler kadar önemli roller üstlenen takı ve mücevherlerden aklınıza ilk gelen hangisi? Açlık Oyunları’ndaki broş mu yoksa Kırmızı Değirmen filminde Nicole Kidman’ın boynunu süsleyen pırlanta dolu gerdanlık mı?

İşte, filmlerin büyülü dünyasında tanıştığımız en güzel 10 takı ve mücevher…

10. B Harfi Altın Kolye – Boleyn Kızı filminde Natalie Portman ile özdeşleşen altın kolye. Ucunda inci taneleri sarkan ve Boleyn’i temsil eden altın B harfi kolye.

Boleyn Kızı Kolyesi

9. Scarlett’in Broş’u – Sinema tarihinin efsane filmi, Rüzgar Gibi Geçti’de Scarlett karakterinin taktığı görkemli ve iri broş. Kabartma olarak işlenmiş altın broş, hala hafızalarda…

Rüzgar Gibi Geçti Kolyesi

8. Alacakaranlık Nişan Yüzüğü – Alacakaranlık serisinin Tutulma adlı 3. filminde karşımıza çıkan nişan yüzüğü. Filmde, Edward’ın Bella’ya hediye ettiği ve Viktorya dönemine ait ihtişamlı yüzük.

alacakaranlık nişan yüzüğü

7. Auriyn Kolye – Bitmeyecek Hikaye adlı filmde, çocuksu krallığın sembolü olan takı. Gümüş ve altından işlenen takıda kendi kuyruğunu yiyen yılanlar, sonsuzluğu temsil ediyor.

auriyn kolye

6. Alaycıkuş Broş – Açlık Oyunları filminde başrolü oynayan Katniss Everdeen’e ait broş. Gümüş ve altın karışımı içeren broş, Katniss ile özdeşleşiyor ve “asi”liği temsil ediyor.

alaycıkuş broş açlık oyunları

5. Pembe Pırlanta Yüzük – Dikkat Şehvet adlı filmde, başrol oyuncusu Wong’a hediye edilen 6,1 karatlık pembe pırlanta yüzük. Etrafında beyaz taşlarla örülmüş iki hale yer alıyor.

dikkat şehvet filmi yüzük

4. Aztek Altını Madalyon – Karayip Korsanları’ndaki korsan madalyonu. Aztek altınından işlenmiş madalyon, şüphesiz filmin en önemli figürlerinden biri. Çünkü madalyon, Siyah İnci’yi harekete geçiren asıl etken. Aztek Altını’ndan işlenen madalyonun içerisinde bronz, üzerinde ise kurukafa simgesi yer alıyor.

Aztek Altını Madalyon

3. Pırlanta Gerdanlık – Kırmızı Değirmen filmindeki pırlanta gerdanlık. Nicole Kidman’ın canlandırdığı karakterin boynunu süsleyen bol pırlantalı gerdanlıkta, 1.308 adet ve toplam 34 karat ağırlığında pırlanta yer alıyor. Ayrıca takı, sinema tarihinde bir film için üretilen en pahalı gerdanlık olarak da rekoru elinde tutuyor.

Pırlanta Gerdanlık - Kırmızı Değirmen

2. Akşamyıldızı Kolye – Yüzüklerin Efendisi filminde, Orta Dünya evreninde Ayrıkvadi’nin elf prensesi Arwen’in (Liv Tyler) taktığı kolye. Türkiye’de Akşamyıldızı olarak da tanınan kolye, hayli popüler. Uzaktan bakınca bir perikızını andıran kolye, filmde aynı zamanda aşkın da sembolü. Filmin uyarlandığı kitaptan film için üretilen kolye iki yaprağın birleşimi üzerinde yer alan yedi adet kristal ve yıldız motifinden oluşuyor.

akşam yıldızı kolye liv tyler

1. Okyanusun Kalbi – Tüm zamanların en çok izlenen filmleri arasında ilk sıralarda yer alan Titanik‘in, en güzel sahnelerinden birine de eşlik eden kolye, kalp şeklinde kesilmiş bir mavi elmas. Batan Titanik gemisi ile birlikte okyanusa gömüldüğüne inanılan kolye, sinema tarihine damgasını vuran ve filmlerdeki mücevherler arasında en çok hatırlanan takı.

Okyanusun Kalbi

Posted on

Sonsuzluk Anlamı Nedir?

Sonsuzluk Anlamı Nedir?

Sonsuzluk Anlamı, sonsuzluğu ve uzayı sembolize eder. Sonu olmayan matematik dilinde bir simgedir. Sonsuzluk, 19. yüzyıl sonlarına kadar bilinmeyen bir kavramdı. 19. yüzyıldan sonra belirtilen ve matematikte ciddi bir simge olarak bilinmeyen başlayan sonsuzluk ifadesi, kişilerin duygularını, sevgilerini tarif etmek, sembolize etmek için kullanıldığı bir sembol halini almaya başladı.

Sonsuzluk Kolye işareti kadınların zarafetini ve güzelliğini tamamlayan gümüş takı ve altın takı aksesuarlarında fazlasıyla tercih edilen simgelerden bir tanesi haline geldi. Sonsuzlukla ilgili takılar genellikle kolye ve bileklik ağırlıklı olmak üzere en çok kullanılan gümüş takılar arasındadır. Küpe ve yüzük takılarında da kullanılmaktadır.

Sonsuzluk Anlamı ve Gümüş Takı

Sonsuzluk semboli ne için kullanırsa kullanılsın fazlasıyla anlamlı bir mesaj ifade etmektedir. Sonsuzluk gümüş takıları, duygularınıza tercüman olmak için en iyi seçim olacaktır.
Sonsuzluk takıları genellikle sevgiliye hediye edilen bir takı türüdür. Aşkınızın sonsuza dek sürmesini dilediğinizi ve ona olan sadakatinizi ifade eder.

Bunların yanında meleğiniz olan annelerimiz içinde en çok mutlu eden simgelerden bir tanesidir. Sonsuza dek onun için her şeyinizi feda edebileceğinizi, sevginizin sonsuza dek var olacağını ifade eder.
Sonsuzluk sembolü bulunan takıları kime hediye ederseniz, duygularınızı ve gelecekteki hayallerinizin sonsuzluğunu ifade etmenin en güzel tarifesi olacaktır.

She Mocha’nın en güzel Sonsuzluk Gümüş Kolye modelini görmek için Gümüş Kolye kategorisine göz atabilirsiniz.

[button et_class=”” target=”_self” style=”medium” url=”https://shemocha.com/urun/sonsuzluk-gumus-kolye/” icon=”” title=”Sonsuzluk Gümüş Kolye”]

Posted on

Gümüş Kararmaması İçin Ne Yapılmalı?

Gümüş Kararmaması İçin Ne Yapılmalı?

Gümüş kararmaması için, gümüş takılarınızı daha uzun süre korumak için öncelikle gümüş kolye ise parfüm, deodorant gibi kimyasal maddeleri uzak tuttuğunuz sürece ömrü daha uzun olacaktır. Gümüş takıların bir diğer düşmanı ise, “kükürt”. Bunun için pek fazla çözümü bulunmasa da bildiğiniz üzere kükürt, duman, is, araba egzozları, hatta vucüdümüzda bulunan ter bile gümüşün kararmasına yetiyor. Ter içerisinde bulunan toksinlerden dolayı çabuk kararabiliyor. Gümüş takılarınızı kullandıktan sonra havayla temasını kesmemiz gerekir. Bunu formülü ise, küçük ağzı kapanabilen poşet veya normal poşetlerle ağzını bağlayıp muhafaza edebilirsiniz.
Gümüş yüzük için ise, özellikle çamaşır suyundan uzak tutmalısınız. Bulaşık yıkarken de yine benzeri kimyasal maddelerden uzak tutmak gerekir.

Gümüş takıları ara-ara mikro fiber bez veya yumuşak bir bez ile temizlediğiniz zaman ilk aldığınız kadar olmasada, yine de parlak olacaktır.

Gümüş takıları bulaşık makinesi, limon, turşu, sirke gibi maddelerden uzak tutun.

Gümüşlerin kararmasını için aslında basit bir yöntem ile önleyebilirsiniz. Periyodik olarak bakım yaparsanız istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Gümüş Nasıl Parlatılır? Yazımızı okuyabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Posted on

Altının Sahte Olduğunu Nasıl Anlarız?

Altının Sahte Olduğunu Nasıl Anlarız?

Altının Sahte Olduğunu Nasıl Anlarız? Altının sahtesini tüketicilerin anlaması zor ve güçtür. Ancak onu bilinçli kuyumcular anlayabiliyor. Tüketici altının sahtesini anlayamadığı için ya markalı ürün alacaklar veya çok tanıdığı güvendiği firmalardan ya da kuyumculardan almalarını tavsiye ediyoruz. Mümkün olduğunca altının ayarına bakmanızda fayda var. Fakat diğer işlerde olduğu gibi bu piyasada sahtekarlar, dolandırıcılar olduğu için piyasada hiç altın olmayan bir ürünü bile altın kaplama yaparak piyasaya sürüyorlar. Bu çok yapılan bir dolandırıcılık türü. Ama bunun kuyumcular tarafından böyle bir şey yapılması mümkün olmadığını düşünüyoruz. Kuyumcular sahte altın satmazlar.

Altının Sahte Olduğunu Nasıl Anlarız?

Bazı aracılar (dolandırıcılar) kuyumcuları aldatmak üzerine altın olmayan şeyleri satabiliyor genelliklede acemi kuyumculara. Nihai tüketici sahte altın kolay kolay anlayamayacağı için en önemli unsur markalı mal almalarıdır. Markalı ve tamamen güvendiğiniz bir kuyumcu, tanıdığınız veya tavsiye olarak aldığınız bir yerden almanızdır.

Posted on

İnci Takı Modelleri ve Türleri

İnci Takı Modelleri ve Türleri

İnci takı modelleri günümüzde farklı kullanılan takılardan bir tanesi. O yüzden İnci ile birlikte kolye,küpe,gerdanlık,yüzük,bileklik olarak kullanmak mümkün. Bunu kullanırken Altınla veya altınsız olarak tercih hakkımız da var tabii ki ama, altını tercih edersek pırlanta ile birlikte daha da güzel bir görüntüye sahip olacaktır. İnciyi daha çok ön planda tutabiliyor pırlanta. İri taneli çaplarına göre büyüklüklerde değişebiliyor çapına göre görüntüsü farklı bir şekilde yer alabiliyor.

İnci Takı Modelleri ve Türleri

İnci renklerinden söz etmek gerekirse Beyaz İnci, Pembe, Siyah ve Mavi İnci günümüzde görmek mümkün.

İnci Takı Modelleri ve Türleri