Anka Kuşu Anlamı

Anka kuşu anlamı nedir? Zümrüdü anka kuşu anlamı burada! Anka kuşu kolye anlamı ve diğer sorularınız için detaylı yazımızı okuyabilirsiniz. Bitcoin ve Anka kuşu arasındaki ilişki ve bir çok sorularınızı yanıtlıyoruz. Anka kuşu anlamı diğer bilinen adları ise Simurg, Phoenix ve Kaknus gibi isimlerle bilinmektedir. Türk Mitolojisinde Zümdürü Anka Kuşu olarak bilinmektedir. Anka kuşu kendi küllerinden dirilmesiyle ve göz yaşlarının şifalı olduğu söylenmektedir.

Anka Kuşu Anlamı

ANKA KUŞU ANLAMI

Anka kuşu anlamı diğer bilinen adları ise Simurg, Phoenix ve Kaknus gibi isimlerle bilinmektedir. Türk Mitolojisinde Zümdürü Anka Kuşu olarak bilinmektedir. Anka kuşu kendi küllerinden dirilmesiyle ve göz yaşlarının şifalı olduğu söylenmektedir. Özellikler anka kuşu filmlerde, masallarda, şarkılarda efsanevi bir kuş türü olarak geçmektedir. Tekrar diriliş, yeniden doğuşu temsil etmektedir.

Zümdürü Anka Kuşu ömrü neredeyse asırlar olduğu, bir insanın göremeyeceği nitelikte olduğu söylenir. Gören insanların genellikle sonsuz mutluluğa bahşedileceği bilinir. Tüm kültürlerde böyle bilinmektedir. Anka kuşu kuşların atası olarak bilinir. Atası ve Hükümdarı olarak sembolizm edilir. Bilgi ağacı ve bilge tepesinde yaşadığı rivayetlere göre söylenmektedir. Her şeyi bildiği söylenir.

Zümdürü Anka Kuşu Anlamı
Anka Kuşu,Anlamı,Zümrüdü Anka,Dövme,Simurg,Phoneix,Vektörel,Wallpaper,Efsanesi

Rivayetlere göre kaf dağının üstünde yaşamakta olup, Kaf dağına ulaşmak için yedi dipsiz vadiyi aşmak gerektiği söylenirmiş. Yedi dipsiz vadide, yokluk, marifet, istek,tevhid, istisna, hayret ve aşk vadileridir.
Dillerden dillere dolaşan zümdürü anka kuşunun efsanevi, masal bir varlığından çok gerçeği yansıttığı için zamanımıza kadar gelmiş olmasıdır. Tüm kuşların göç edip yedi vadiyi aşmak isterken, hevesleri uğruna takılıp kaybettiğidir. Kimileri istek uğruna, kimileri ise tevhid uğruna kapıldıklarından dolayı kaybettiğidir. Tüm sabır ve emekleriyle Kaf dağına gidebilen tek kuş Anka kuşu olduğu bilinir ve orada yaşadığı söylenir.

Anka kuşu anlamı sabır ve ateş sembolüdür. Anka kuşunu örnek almadığımız sürece kafeslerimizden ve sınırlarımızdan asla kurtulamayız. Tüm benliğinden beklemekten ve kendinden vazgeçen bu kuşun bu tür efsanevi bir hikayesi ilham kaynağı olarak görülmektedir.

Sizde sevdiklerinize bu anlamlı anka kuşu kolye hediye edebilirsiniz. En asil sürprizlerden bir tanesi olacaktır. %100 güvenli 256 bit şifrelenmiş ve 2 kat güvenli ödeme sistemi ile ücretsiz kargo ile sipariş verebilirsiniz. İsterseniz 9 taksit seçeneğinide kullabilirsiniz.

Ekstra:

ANKA KUŞU BITCOIN SEMBOLÜ

Anka kuşu 1988 yılında Economist dergisinde yer almaktadır. Bitcoin için çok önemli bir sembol olan zümdürü anka kuşu, The Economist dergisinin ön kapağında bulunmaktadır. Ön kapaktaki yazıda “Yeni Dünya Para Birimine Hazır Olun.” yazısı yazmaktadır. 9 Ocak 1988 tarihli bu dergide Anka kuşunun ayakları altında dolar yanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir