Posted on

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? Nasıl Hesaplanır?

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? Nasıl Hesaplanır?

Yüzük ölçüsü nasıl alınır? nasıl hesaplanır?

Sitelerden alışveriş yapan insanların genelde sorun olarak gördüğü, tam olarak emin olmadıkları olan bir konu olan yüzük ölçüsü “Nasıl Hesaplanır?”  “Nasıl Alınır?” gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağız. Parmağınızın birebir olarak ölçüsünü bulmak için nelere dikkat etmeliyiz. Yazımızın devamında tamamını açıklıyoruz.  Online Alışveriş sitelerinden sipariş verirken bayan olsun erkek olsun yüzük ölçüleri konusunda her zaman tereddütte düşmüştür. Bazılarımız yoğun iş temposundan dolayı parmak numarasını bile unutabiliyor. Hele ki ilk defa sipariş veriyorsanız sürekli bir yüzük ölçüm telaşındasınız demektir. En iyi müşterilerimiz, en deneyimli olan müşterilerimiz bile bildiği halde bazen telaş yapabiliyorlar. Bu yüzden yüzük ölçüsü olayı bazen büyük bir soruna dönüşebiliyor. Bizde buna dikkat ederek daha basit alternatifler sunmayı tercih ettik. She Mocha’da yapacağınız yüzük ölçüm programlarıyla ölçünüzü basit bir şekilde öğrenebilir, istediğiniz zaman sipariş verebilirsiniz. Şimdi geçelim yöntemlerimize ve ipuçlarımıza.

 

Cetvel ile Yüzük Ölçümü

 

Evinizde olan bir yüzük ile çapına göre ölçü alma

 

Evinizde bulunan bir yüzüğü yani daha önce kullanmış olduğunuz yüzüğü düz bir zemine yerleştirip cetvelin milimetre (mm) tarafını okuyun.

Size vereceğimiz tablodan milimetre değerine karşılık gelmekte olan numarayla yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz.

Yine evinizde olan bir yüzüğün çevresine göre ölçü alma 

ip ile yüzük ölçüsü öğrenmeAlternatif diğer yöntemimizden bir tanesi de ip ile ölçü alma. Adımlara geçelim.

  1. Yüzük takılacak parmağınızın ölçüsünü ve çevresini ölçmek için bir ip (kumaş ipide olur) alın.
  2. Almış olduğunuz ipi parmağınıza sarın. İki tarafının birleştiği yeri bir kalem yardımıyla işaretleyin.
  3. Yine milimetre cinsinde olan bir cetvel alın. Genelde bütün cetvellerin diğer taraflarında bulunur. İpi işaretlemiş olduğunuz yer ile ipin arasındaki mesafeyi ölçün. Aldığınız milimetre değerleri parmak çevrenizin uzunluğunu vercektir.
  4. Tekrar vermiş olduğumuz tablodan milimetre değerine karşılık gelen olan numarayla yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz.

 

Kuyumcular ve Gümüş Mağazalarından Yüzük Ölçüsü Öğrenmek

Yuzuk-Malafasi-Yuzuk-Olcmek

Yuzuk-Olcmek-MalafaEvde uygulanacak yöntemlerin dışında size yakın olan bir gümüşçü veya kuyumcuya giderek profesyonel yardım alabilirsiniz. Gitmeden önce taktığınız bir yüzüğü muhakkak yanınızda götürün. Hemen hemen bütün mağazalarda bulunan yüzük numarasını öğrenmek için kullanılan “yüzük ımalafası” diye adlandırılan alet ile 5 dakika içerisinde öğrenebilirsiniz. Evde uyguladığınız yöntemlere nazaran daha kesin bir sonuçtur. Yüzük ölçüm tablomuzu aşağıda bulabilirsiniz.

Tabloyu örneklendirerek kullanalım. İlk yöntemimizden öğrenmiş olduğumuz Çap (mm) 17,50 mm geldiğini varsayarsak parmak yüzük ölçümüz 16 olacaktır.

 

Yüzük Ölçüsü Tablosu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir