Posted on

Gümüşün Gerçek Olduğunu Nasıl Anlarız?

Gümüşün Gerçek Olduğunu Nasıl Anlarız?

Gümüşün Gerçek Olduğunu Nasıl Anlarız ?

Gerçek olan Gümüş’ü sahte olmayan gümüşten ayırt edebilmek bir uzmanlık işidir. Gümüş‘ün gerçek rengi gridir. Tamamiyle uzmanlık derecesi olduğu için kullanıcı ayırt edemez. Kullanıcının bunu anlayabilmesi için 925 ayar patent ve damga numarasına dikkat etmesi gerekmektedir. Ülkemizde 1000,925, 900, 800 ayar gümüş üretilmektedir. Bunlar Kuyumcular odasının verdiği numaralardır. Dünya genelinde kullanılan ayar 925 ayardır. Standart olarak tüm gümüşlerde bu patent kullanılmaktadır. İstisna olarak Kazaziye ürünlerde bulunmamaktadır. Bunlar için herhangi bir damga bulunmamaktadır.

925 Ayar Gümüş Patenti
Gümüşün gerçek olduğunu nereden anlarız?

Kararmayan gümüş asla gümüş değildir. Gümüş kesinlikle kararır. Gümüş’ün kararıp karar-mamasıyla açıklama yapılması gerekmektedir. Kopya veya sahte olan bir takı veya obje kararmayacaktır. Yani Gümüş’ün kararması gerekir. Kararmasına etki olanlar ise parfüm,ter,kükürt,çamaşır suyu ve benzeri,duruma göre hava maddeleridir.

Şununda altını çizmek gerekir; Bazı tenlerde kükürt yani ter oranı fazla olduğundan dolayı daha çok kararır. Hemen karardı diye paniğe kapılmanıza gerek yok. Satın almış olduğunuz firmaya götürdüğünüz veya gönderdiğiniz takdirde parlatılıp tekrar yeni bir şekilde size gönderilecek veya verilecektir.İsterseniz evde kendinizde, bilinen yöntemlerle parlatma gerçekleştirebilirsiniz(kısa sürelide olsa). Gümüşün Gerçek Olduğunu Nasıl Anlarız? Konusuyla ilgili yazımıza destek olabilir Facebook veya vb paylaşım sitelerinde paylaşabilirsiniz.
Bize destek olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir veya paylaşabilirsiniz 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir