Posted on

Gümüşün Faydaları ve Yararları Nelerdir?

Gümüşün Faydaları ve Yararları Nelerdir?

Gümüşün Faydaları’ndan önce, Gümüş vücudumuzdaki biriken kötü enerjiyi atarak vücudun rahatlamasını sağlar. Tarih olarak bakıldığında fazlasıyla bir çok bilgi bulunmaktadır. M.Ö 3100 yılları sırasında Mısırlılar, M.Ö 2500 yıllarında ise Çin’liler ve Pers’ler tarafından kullanıldığı varsayılmaktadır, gümüşün ışığı iyi derecede yansıtıldığıda belirtilmektedir.

Uzun lafın kısası Gümüş’ün Faydaları bilindiği üzere oldukça fazladır. Sizin için bunu fazlasıyla araştırdık ve bulabildiğimiz kadar fazla bilgiyi bu başlık altında toplamayı başardık.

Gümüşün Faydaları ve Yararları Nelerdir?

 

Gümüşün Faydaları

 1. Antibiyotik madde olarak ilk özelliğini taşıyan madde olduğu biliniyor.
 2. Keskin bir antibiyotik yapısı olan gümüşlerin, çatal, bıçak, kaşık vb yapımlarında oldukça yoğun bir şekilde kullanılmıştır.
 3. Antibiyotik madde olarak yine gümüşün, sargı bezi olarak kullanıldığı söylenmektedir.
 4. Radyasyon maddeleri için karşı koruyucu etkisi gözükmektedir.
 5. Sedef, kaşıntı, şeker, ayak kokusu hastalıklar için alternatif tıp olarak ideal bir çözüm olduğu savunulmaktadır.
 6. Kemik gelişimi için fazlasıyla faydalıdır.
 7. Bilimsel olarak, 450 farklı türde bulunan bakterilerin DNA yapısını bozarak yok edici bir etkiye sahip olduğu biliniyor.
 8. Yanık tedavisinde ilaç olarak kullanılır. Antimikrobiyal etkisi olduğundan dolayı, enfeksiyon kontrolü yapılması gerek durumlarda yanık tedavisinde kullanılır.
 9. Eski tarihçeye bakılırsa, doktorların gümüşün faydalı olduğunu ve hastaların sağlıklı olmak istiyorlarsa gümüş tabak, çatal, bıçak, kaşık kullanarak yemek yemelerini tavsiye ediyorlarmış. Hatta bebeklere emmeleri için gümüş kaşık verilmeye başlandığı söyleniyor. Bilindiği üzere “Ağzında gümüş kaşıkla doğmak” deyimi buradan yola çıkılarak söylenmiştir. Çünkü bunları o zamanlarda zengin aileler kullanıyordu. Zengin çocuğu olarak doğmak, doğuştan kısmetli olmak manası buradan gelmektedir.
 10. Kolloid gümüş olarak bilinen bir maddenin hiç bir mikrobun 5 – 6 dakikadan fazla dayanamayacağı söylenmektedir.
 11. Yunan’lılar Şarap ve diğer tüketim malzemelerini bakterilerden temizlemek amacıyla gümüş suyu kullanıldığı açıklanmıştır.
  Gümüş kan dolaşımını arttırır ve vucüttaki elektriği almaktadır. Ayrıca kalbe giden damarlara faydası olduğuda söylenmektedir.

Okurlarımıza tavsiye olarak kesinlikle İmitasyon ürünleri kullanmamasını öneriyoruz. İmitasyon vücutta yara meydana getirir takılan bölgeyi tahriş eder. Diğer kullanıcıların kaşıntı belirtisi gösterdiğide belirtilmiştir. Kalıcı lekelere ve egzama hastalıklarına davetiye çıkartıyor. Gümüş imitasyon bir madde değildir. Gümüş başlı başına madendir, bu Altın içinde geçerlidir. İmitasyon ürünlerde siz terledikçe vucüda daha fazla zararı oluyor. İmitasyon, gümüş’ün Çin sanayisi olduğunu yani yan sanayi olduğu belirtmekte fayda var.
Kullanıma göre çeşitli hastalıklara sebep olurlar. Görünüş olarak iyi ama kalitesiz olmalarından dolayı tamir yapılamazlar. Hızlı bir biçimde bozulur ve deforme olurlar.
Sağlıklı bir nesil için sağlıklı ve kaliteli ürünler tercih edelim. İmitasyon her ne olursa olsun kendimizden koruyalım.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizde imitasyon takı kullanıyor musunuz? Cevaplarınızı yorumlar kısmında belirtebilir daha fazla bilgiyi sunabilirsiniz.

Esenle kalın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir