Posted on

Gümüş Kararmaması İçin Ne Yapılmalı?

Gümüş Kararmaması İçin Ne Yapılmalı?

Gümüş kararmaması için, gümüş takılarınızı daha uzun süre korumak için öncelikle gümüş kolye ise parfüm, deodorant gibi kimyasal maddeleri uzak tuttuğunuz sürece ömrü daha uzun olacaktır. Gümüş takıların bir diğer düşmanı ise, “kükürt”. Bunun için pek fazla çözümü bulunmasa da bildiğiniz üzere kükürt, duman, is, araba egzozları, hatta vucüdümüzda bulunan ter bile gümüşün kararmasına yetiyor. Ter içerisinde bulunan toksinlerden dolayı çabuk kararabiliyor. Gümüş takılarınızı kullandıktan sonra havayla temasını kesmemiz gerekir. Bunu formülü ise, küçük ağzı kapanabilen poşet veya normal poşetlerle ağzını bağlayıp muhafaza edebilirsiniz.
Gümüş yüzük için ise, özellikle çamaşır suyundan uzak tutmalısınız. Bulaşık yıkarken de yine benzeri kimyasal maddelerden uzak tutmak gerekir.

Gümüş takıları ara-ara mikro fiber bez veya yumuşak bir bez ile temizlediğiniz zaman ilk aldığınız kadar olmasada, yine de parlak olacaktır.

Gümüş takıları bulaşık makinesi, limon, turşu, sirke gibi maddelerden uzak tutun.

Gümüşlerin kararmasını için aslında basit bir yöntem ile önleyebilirsiniz. Periyodik olarak bakım yaparsanız istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Gümüş Nasıl Parlatılır? Yazımızı okuyabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir