Posted on

Filmlerle Hayatımıza Giren En Güzel 10 Takı!

Tüm zamanların en güzel film takıları hangileri? Alacakaranlık’taki nişan yüzüğü mü, yoksa Kırmızı Değirmen’deki pırlanta gerdanlık mı? Ya da başka bir mücevher… İşte filmlerle hayatımıza giren en güzel 10 takı ve aksesuar..

Filmlerle hayatımıza giren, senaryoda en az karakterler kadar önemli roller üstlenen takı ve mücevherlerden aklınıza ilk gelen hangisi? Açlık Oyunları’ndaki broş mu yoksa Kırmızı Değirmen filminde Nicole Kidman’ın boynunu süsleyen pırlanta dolu gerdanlık mı?

İşte, filmlerin büyülü dünyasında tanıştığımız en güzel 10 takı ve mücevher…

10. B Harfi Altın Kolye – Boleyn Kızı filminde Natalie Portman ile özdeşleşen altın kolye. Ucunda inci taneleri sarkan ve Boleyn’i temsil eden altın B harfi kolye.

Boleyn Kızı Kolyesi

9. Scarlett’in Broş’u – Sinema tarihinin efsane filmi, Rüzgar Gibi Geçti’de Scarlett karakterinin taktığı görkemli ve iri broş. Kabartma olarak işlenmiş altın broş, hala hafızalarda…

Rüzgar Gibi Geçti Kolyesi

8. Alacakaranlık Nişan Yüzüğü – Alacakaranlık serisinin Tutulma adlı 3. filminde karşımıza çıkan nişan yüzüğü. Filmde, Edward’ın Bella’ya hediye ettiği ve Viktorya dönemine ait ihtişamlı yüzük.

alacakaranlık nişan yüzüğü

7. Auriyn Kolye – Bitmeyecek Hikaye adlı filmde, çocuksu krallığın sembolü olan takı. Gümüş ve altından işlenen takıda kendi kuyruğunu yiyen yılanlar, sonsuzluğu temsil ediyor.

auriyn kolye

6. Alaycıkuş Broş – Açlık Oyunları filminde başrolü oynayan Katniss Everdeen’e ait broş. Gümüş ve altın karışımı içeren broş, Katniss ile özdeşleşiyor ve “asi”liği temsil ediyor.

alaycıkuş broş açlık oyunları

5. Pembe Pırlanta Yüzük – Dikkat Şehvet adlı filmde, başrol oyuncusu Wong’a hediye edilen 6,1 karatlık pembe pırlanta yüzük. Etrafında beyaz taşlarla örülmüş iki hale yer alıyor.

dikkat şehvet filmi yüzük

4. Aztek Altını Madalyon – Karayip Korsanları’ndaki korsan madalyonu. Aztek altınından işlenmiş madalyon, şüphesiz filmin en önemli figürlerinden biri. Çünkü madalyon, Siyah İnci’yi harekete geçiren asıl etken. Aztek Altını’ndan işlenen madalyonun içerisinde bronz, üzerinde ise kurukafa simgesi yer alıyor.

Aztek Altını Madalyon

3. Pırlanta Gerdanlık – Kırmızı Değirmen filmindeki pırlanta gerdanlık. Nicole Kidman’ın canlandırdığı karakterin boynunu süsleyen bol pırlantalı gerdanlıkta, 1.308 adet ve toplam 34 karat ağırlığında pırlanta yer alıyor. Ayrıca takı, sinema tarihinde bir film için üretilen en pahalı gerdanlık olarak da rekoru elinde tutuyor.

Pırlanta Gerdanlık - Kırmızı Değirmen

2. Akşamyıldızı Kolye – Yüzüklerin Efendisi filminde, Orta Dünya evreninde Ayrıkvadi’nin elf prensesi Arwen’in (Liv Tyler) taktığı kolye. Türkiye’de Akşamyıldızı olarak da tanınan kolye, hayli popüler. Uzaktan bakınca bir perikızını andıran kolye, filmde aynı zamanda aşkın da sembolü. Filmin uyarlandığı kitaptan film için üretilen kolye iki yaprağın birleşimi üzerinde yer alan yedi adet kristal ve yıldız motifinden oluşuyor.

akşam yıldızı kolye liv tyler

1. Okyanusun Kalbi – Tüm zamanların en çok izlenen filmleri arasında ilk sıralarda yer alan Titanik‘in, en güzel sahnelerinden birine de eşlik eden kolye, kalp şeklinde kesilmiş bir mavi elmas. Batan Titanik gemisi ile birlikte okyanusa gömüldüğüne inanılan kolye, sinema tarihine damgasını vuran ve filmlerdeki mücevherler arasında en çok hatırlanan takı.

Okyanusun Kalbi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir